ד”ר עידית סולקין היא מרצה, חוקרת מוזיקה, מדיה והתפתחות, פזמונאית ומלחינה של שירי ילדים. מתמחה בקשר שבין פעילות מוזיקלית להתפתחות הילד.

ד”ר סולקין עוסקת במחקר ובהוראה במוסדות להשכלה גבוהה, משתתפת ומרצה בכנסים בינלאומיים במוסדות אקדמיים בארץ ובעולם. הדוקטורט שלה התבצע במעבדה לחקר המוסיקה והתמקד בהשפעות של מוסיקה על התפתחות מוטורית, חברתית וקוגניטיבית של ילדים. מחקר הפוסט דוקטורט שלה עוסק בהשפעות המדיה על מרחב הילדות וההורות.

ד”ר סולקין מעבירה הרצאות, סדנאות והשתלמויות לקהלים מגוונים בישראל ובעולם. הכשרתה האקדמית והמדעית בשילוב עם ניסיונה הרב בשטח מאפשרים לה ללמד נושאים מורכבים בשפה ברורה ומובנת ולתת כלי עבודה מעשיים ויעילים לאנשי חינוך, מטפלים והורים.

כיוצרת וכפזמונאית ומלחינה של שירי ילדים ד”ר סולקין משלבות בין הידע הייחודי שלה אודות התפתחות ילדים עם אמנות המוסיקה והשפה שיריה מוכרים בכל גן בישראל ומושרים בבתים רבים. ביניהם “חול תיפול”, “לצחצח את השיניים”, תגידו לי שלום” ועוד.

ד”ר סולקין  פרסמה יותר מעשרה דיסקי שמע לילדים ושלושה DVD (רבי מכר) ושלושה ספרי ילדים מצליחים המשלבים הדרכות לגננות ולהורים: “יום יום שיר”, “ריקוד-דקלום-משחק – קלאסיקה ישראלית”  ו-“ריקוד-דקלום משחק – חגי ישראל”.

בין יצירותיה גם תוכניות טלוויזיה פופולריות שמשודרות בערוצי “הופ”, “הופ ילדות ישראלית” ו”לולי” (“שעה עם עידית” “שירי משחק עם עידית”, “בגן עם עידית”  ו-“מוריה-יה”).

מן התקשורת

תוכנית הבוקר של קשת

הילדים מנג'סים? תשמיעו להם טראנס

שומרות מסך - מגזין אוניברסיטת בן-גוריון

סוגיות בחשיפת ילדים צעירים למסך

מעריב - nrg

הילדים של היום הם לא כמו הילדים של פעם? יכול להיות. מה שבטוח הוא שתרבות שירי הילדים עברה דרך ארוכה מביאליק ועד יובל המבולבל

עיתון הארץ כתבה

שירי מחיאות כפיים והתפתחות ילדים

תוכנית הבוקר של קשת

מוצרט אאוט - מלמלולים אין
מחקר ישראלי חדש מצא שמלודיות ודקלומים בשפת התינוקות האוניברסלית תורמים הרבה יותר להתפתחות התינוק מאשר מוזיקה קלאסית ומוביילים אלקטרוניים. כך תשירו להם

חדשות אוניברסיטת בן-גוריון

מוריה-יה: דוקו-דרמה מוסיקלית לפעוטות

כתבות